Sumi Ajans | Kreatif Tasarımlar Uygulanabilir Reklam Fikirleri

Sumi Ajans, kreatif tasarım hizmetini baskıyla bütünleştiren, dijital baskı alanlarını web tasarım ve sosyal medya yönetimi gibi pek çok çalışma alanıyla geliştiren, bünyesinde Grafik Tasarım, Web Tasarım, Sosyal Medya Danışmanlığı, Dijital Baskı hizmetleri gibi geniş bir yelpazeyi barındıran kreatif reklam ajansıdır.

Geniş ve tecrübeli bir takımla yürüyen ajansımız, Ege Bölgesinin her yerinde reklam fikirlerine katkı sunmakta ve müşteri portfolyosunu genişletmektedir. Yeni bir iş teklifiniz var ise, sizinle kahve içmekten mutlu oluruz.

Sumi Ajans, ismini kurucuları Sultan ve Mithat Özakyol’un ilk iki harflerinden alan bir aile şirketi olarak kuruldu. Bu yeni doğan ajansın tek sermayesini 20 yıllık gazetecilik tecrübesini; dürüstlüğü, samimiyeti,güler yüzü ve güven veren disiplinli çalışmasıyla pekiştiren Mithat Bey oluşturuyordu. Bu potansiyelle çalışmalarına başlayan Sumi Ajans ağır fakat emin adımlarla ilerleyerek birçok rakibinin yoğun çalışmaları arasında sabırla piyasada kendi konumunu farklı bir şekilde elde etmiş oldu. Biri Ege’den diğeri ise İTÜ’de mühendis olarak mezun olan iki evlatlarının dinamik katkılarıyla da çalışma yelpazesini genişleten ve çalışma hızını git gide arttıran Sumi Ajans, hem içeride hem de çevre bölgelerde bulunan profesyonel çalışanlarıyla ve baskı gücüne Güney Marmara’da az rastlanacak baskı makinesiyle şuanda sektörün köklü bir firması haline gelmiş bulunmaktadır. Profesyonel olarak ise, 2007 yılında başlayan ticari serüvenimiz sürecinde firmamıza gelen arz ve talepler doğrultusundan hareketle sektörel birikimlerimizi, fikirlerimizi, araştırmalarımızı siz saygı değer müşterilerimizle paylaşmanın sevinç ve tatminine nail olduk.

Bu karşılıklı etkileşimin çözüm ortaklığına dönüşmesi neticesinde ise birçok başarılı projeleri gerçekleştirerek hizmet vermiş olduğumuz iş ortaklarımızın güven ve istikrarını sağlamış olmanın onur ve gururunu omuzlarımızda taşımanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Fikir ve proje üretmekle birlikte konumumuza renk katan dijital baskı merkezini oluşturarak reklam ve tanıtım sektöründe üretici konumunda yer aldık. Bu hamleyle de güçlü projelerin daha kaliteli ve daha az maliyetli bir şekilde gerçekleştirilmesine vesile olduğumuza inanıyoruz. Üretim desteğinden güç alan firmamız reklam ve tanıtım mecralarından kesin dönüş alabilmek adına müşterilerine sunduğu mecra ve projelerde daha etkili tasarımın ve nitelikli içeriğin önemini çok iyi algılamaktadır. Bu algı üzerinden stratejisine ve yönlendirmelerine sağlıklı bir şekilde değer katmaktadır. Müşteri potansiyelinin sahip olacağı marka ve hedef kitlelerine ilaveten; pazarlama, planlama, iletişim, etkileşim, görsel tasarım, işitsel kurgular ve yazılımlarla da çözüm üreterek projeleri etkin hale getirmektedir. Firmamız kendini sürekli geliştirerek sorumluluk aldığı hizmetlerinin tamamını en üst seviyede, yüksek kalitede gerçekleştirmenin yanı sıra projeleri etkin kılacak anlık strateji uygulamalar ile de sektörün saygın firmaları arasında yer almaktadır. Firmamızın fark yaratan başlıca konumu ise; sunumu yapılan projelere sadık kalınması, kaliteli, aynı zamanda ekonomik ürün üretimi, işin üretim sürecini müşterileri ile paylaşması ve aynı zamanda işin teslimindeki termin sürecine asla taviz vermeden vadesinde gerçekleştirmesidir. 

Sumi Ajans, reklamcılık sektöründeki eksiklerin analiz edilmesi sonucunda ortaya çıkmış bir medya kuruluşudur. Özellikle Balıkesir ve çevre illerdeki yetersizlikler ve ortak çalışmalar sonucunda yaşanan aksaklıkların yaşanmaması için gerekli donanım ve bilgi birikiminin elde edilmesi ile 2007 yılında Bandırma’da faaliyete geçmiştir. Sumi Ajans, reklamcılık sektörünün diğer sektörlere göre hızlı değişen ve gelişen dinamizminin farkında olması sebebiyle birçok noktada müşterilerine geniş çözümler sunmaktadır. Sumi Ajans, müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla 2009 yılından itibaren tamamlayıcı baskı hizmetleri için gerekli donanımlara sahip olmaya başlamıştır. Yazılım faaliyetleri için çalışan ekip içerisinde aynı zamanda Yeni medya, dijital pazarlama, seo gibi alanlarda önemli başarılara imza atmış kişiler bulunmaktadır. Sumi Ajans, baskı, reklam ve tanıtım, medya planlama ve yazılım alanlarındaki etkin çalışmaları sonucu son yıllarda tam hizmet ajansı olarak da çalışmalar yürütmektedir. Sumi Ajans’ın sektördeki fark yaratan başlıca konumu ise; sunumu yapılan projelere sadık kalınması, aynı zamanda ekonomik ürün oluşumu, işin üretim sürecini müşterileri ile paylaşması ve aynı zamanda işin teslimindeki süreçlerde asla taviz verilmemesidir. Sumi Ajans, bu iş disiplinine olan bağlılık dolayısıyla ürettiği çalışmalarda sürekli olabilmeyi başarmıştır. Kurulduğu günden bugüne çalıştığı müşteriler ise bu verimlilik ve giderek artan hizmet yelpazesinin gelişiminin en büyük göstergesidir. Şirketin gelecek yıllardaki hedefleri arasında ise farklı illerdeki müşterilerine daha hızlı hizmet sağlayabilmek için tüm büyükşehirlerde faaliyet gösteren bir ajans ağı kurabilme düşüncesi yer almaktadır.